Siuksliudeze.lt

Betoninės, medinės, nerūdijančio plieno, skirtos rūšiavimui, antivandalinės, pastatomos ir pakabinamos šiukšlių dėžės ir peleninės, buitinių atliekų konteineriai, medicininės šiukšliadėžės. Dėžės šunų ekskrementams. DarbaSpars šiukšlių dėžės.

Mes padedame saugoti gamtą!

Straipsniai

 

ATLIEKŲ RŪŠIAVIMO ATMINTINĖ

 

Į konteinerį su užrašu PLASTIKASkonteineris plastikui rusiuoti

MESTI galima:

 • Išplautus plastikinius butelius (nuo gėrimų ir kitų maisto pakuočių)
 • Buitinių priemonių plastikinę tarą
 • Plastikinius maišelius (švarius)
 • Plastikinius indus, plėveles nuo maisto produktų
 • Plastikinius žaislus
 • Kombinuotos pakuotės, žiūrėti nuorodą ant konteinerio
 • Skardinių nuo gėrimų, konservų dėžutės
 • Metaliniai dangteliai, aliuminio folija, kitos metalinės atliekos, žiūrėti nuorodą ant konteinerio
MESTI draudžiama:
 • Riebalais ar kita chemine medžiaga suteptos plastikinės ar metalinės taros
 • Plastikinių žaislų su elektroniniais įtaisais
 • Elektros ir elektroninės įrangos atliekų
 • Plastikinių medicinos priemonių
 • Audio, video kasečių, fotojuostelių, kompaktų
 • Skutimosi peiliukų, dantų šepetėlių ir kitų higienos reikmenų.

Į konteinerį su užrašu POPIERIUSpopieriaus rusiavimas

MESTI galima:
 • Laikraščius, žurnalus (gali būti su sąvaržėlėmis)
 • Kartoną, gofruotą kartoną, lakštus (gali būti su lipnia juostele)
 • Kartonines gėrimų pakuotes
 • Popierius ir kitus spaudinius iš popieriaus
 • Kombinuotą pakuotę
MESTI draudžiama:
 • Riebalais sutepto popieriaus (picos dėžutės, sviesto)
 • Popierines nosinaites, servetėles
 • Kalkinį, parafinuotą, vaškuotą, tepaluotą popierių
 • Popierių, padengtą plastiku, celofanu, folija, bitumu
 • Panaudotų tapetų

Į konteinerį su užrašu STIKLASkonteineris stiklo atliekoms

MESTI galima:
 • Stiklinius butelius
 • Stiklainius
 • Stiklo duženas
 • Stiklinius indus
 • Stiklines pakuotes
MESTI draudžiama:
 • Veidrodžių
 • Porceliano
 • Krištolo
 • Keramikos
 • Visų rūšių elektros lempučių
 • Armuoto, langų ir automobilių langų stiklo
 • Akinių stiklų
 • Medicininių ampulių

 

Pavojingosios BUITIES atliekos

 • Pavojingąsias buities atliekas (monitorius, spausdintuvus, liuminescencines, kvarco lempas, lakų, dažų, skiediklio, tirpiklio likučius, apdorotus tepalus, tepalų filtrus, akumuliatorius ir baterijas ir pan.) galima pristatyti į atliekų surinkimo aikšteles.
 • Atliekų surinkimo aikštelėse taip pat surenkamos stambių gabaritų (didžiosios) atliekos (naudota buitinė technika, baldai, senos padangos ir pan.), statybos ir griovimo atliekos, biologiškai skaidžios atliekos, antrinės žaliavos, jei jos nesurenkamos kitais būdais.
 • Pardavėjai baterijų ir akumuliatorių atliekas iš vartotojų priima nemokamai. Baterijų atliekas galima išmesti į specialius tam skirtus konteinerius prekybos centruose.
 http://miestelisbeatlieku.wordpress.com/atlieku-rusiavimo-atmintine/

 

 

Rūšiuokime! Padėkime ne tik gamtai, bet ir savo pinigineisiuksliu rusiavimui

Nuolat didėjantys mokesčiai už šildymą, vandenį, komunalines paslaugas siutina ne vieną lietuvį. O išgirsti pažadai, jog kažkas pigs – dažnai “nurašomi”, kaip priešrinkiminės kalbos. Visgi, yra sričių, kur galima sumažinti mokesčius, tačiau prie to turi prisidėti visuomenė. Tad pakalbėkime apie šiukšlių rūšiavimą, kuris ne tik mažina šiukšlių tvarkymo kaštus, bet ir padeda mums gyventi švaresnėje aplinkoje.

Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasirodė svarstymai dėl Aplinkos ministerijos Atliekų valdymo skyriaus siūlomos atliekų tvarkymo įkainio skaičiavimo metodikos, kuri galėtų iki 25 proc. sumažinti šiukšlių tvarkymo mokestį. Kol įvairiose savivaldybėse ši metodika bus įtvirtinta ir pradės veikti – pradėkime mokytis rūšiuoti savo namuose. Juk tai ne tik reikia daryti dėl mokesčių, bet dėl savęs, švaresnės aplinkos ir ateities.

Nuo ko pradėti rūšiavimą? 

Pirmiausia raskite vietą kur mesti skirtingas atliekas – išsiaiškinkite kaip šiukšles reikia rūšiuoti į didžiuosius spalvotus konteinerius ir pagal tai suskirstykite šiukšliadėžes. Galite įsigyti ir specialias šiukšliadėžes rūšiavimui – taip vienoje šiukšliadėžėje, skirtinguose skyriuose galėsite rūšiuoti atliekas.
Antra, užtikrinkite, jog atliekos yra tinkamos būklės. Atrodytų keistas patarimas, tačiau daugelis net ir išrūšiuotų šiukšlių yra netinkamos kaip antrinės žaliavos, nes popierius sudrėkęs, supelijęs, o plastikas suteptas. Tad rūšiuojamą popierių laikykite sausai. O plastiko pakuotes prieš išmetant išplaukite nuo riebalų ar maisto likučių. Šiukšliadėžės rūšiavimui būtent padeda palaikyti tvarką ir išlaikyti geros būklės šiukšles, kurios būtų tinkamos perdirbimui.

Trečia, ieškokite būdų sumažinti šiukšlių kiekį. Parduotuvėje prisirenkate plastikinių maišelių, kurie nukeliauja į šiukšliadėžę? siukliadeze rusiavimuiPanaudokite juos antrą kartą arba neimkite tiek daug. Plastikines pakuotes nuo grietinės ar jogurto išradingai panaudokite vietoj daigyklų pomidorams ar agurkams. Stiklą priduokite į stiklo supirkimo punktus, o jei laikraščių ar popierių susikaupė per daug – panaudokite juos židinio prakuroms arba taip pat priduokite į supirkimo punktus. Pinigų už tai tikrai nebus daug, vos keli centai, tačiau atliekomis bus pasirūpinta tinkamai.

Rūšiuoti atliekas namuose daug lengviau viską tinkamai paskirstant spalvotuose konteineriuose. Aplinkos ministerijos Atliekų valdymo skyrius netgi prakalbo apie kompostines daugiabučių gyventojams – taip būtų išskirstytos visos buitinės atliekos ir sumažinta mišrių atliekų, šiuo metu griozdinančių regionų sąvartynus. Nuosavų namų gyventojai jau rūšiuoja atliekas- daugelyje regionų namų ūkiams išdalinti atskiri konteineriai (pasirinktinai kompostinės arba konteineris žalioms atliekoms, konteineris plastikui ir popieriui bei buitinių atliekų konteineris). Tad pradžia padaryta. Dabar lieka, kad šiukšles rūšiuotų ir daugiabučių gyventojai. Planuojami mokesčių mažinimai turėtų paskatinti visus labiau atkreipti dėmesį į rūšiavimo svarbą. Tuo labiau, jog patrauklios ir patogios šiukšlių dėžės rūšiavimui ir konteineriai atliekų rūšiavimui šį procesą padaro nesunkiai įvykdomą.

http://klaipedos.info/index.php/gyvenymas/6348-riuokime-padkime-ne-tik-gamtai-bet-ir-savo-piniginei.html

 

 

Betoninės šiukšlių dėžės

Atsakykite negalvoję – iš ko pagamintos miesto šiukšlių dėžės?siuksliu deze su pelenine A… Galvoje šmėžuoja gatvių vaizdai, momentai, kai meti šiukšlę į prie parko įėjimo stovinčią šiukšlių dėžę, bet iš ko ji pagaminta pasakyti negali? Nieko nuostabaus. Gyvenime yra daugybė dalykų, kuriuos priimame kaip savaime suprantamus ir į juos nesigiliname. Kaip ir nesigiliname į šiukšlių dėžių madas, tik piktai paburbame, kad jos kaip tik nėra po ranka, kuomet miesto bulvare išsivyniojame eilinį šokolado batonėlį. Bet sugrįžkime prie esminio klausimo – iš ko pagamintos šiukšlių dėžės pastatytos viešose erdvėse? Ogi betono! Betonas jau seniai užkariavo šiukšlių dėžių madų olimpą, o šiandien panagrinėsime kodėl.

Istorija nutyli, kada miestuose pasirodė pirmosios betoninės šiukšlių dėžės, tačiau šiandien jos sutinkamos visur. Tokios šiukšliadėžės populiariausios miestų centruose, šalia autobusų stotelių, parkų, dažnai šalia didesnių kavinių įėjimo. Tačiau retai sutiksi nuosavo namo sode. Kodėl? Priežastis paprasta. Jos daug sveria. Spėkite kiek? Ne, ne 10-20 kg. Paprasčiausia ir įprasčiausia šiukšlių dėžė pavadinimu „Miestas“ sveria 58 kg. Ir tai ko gero viena lengvesnių, nes kitos sveria 120-170 kg ir gali lengvai pasiekti 250 kg svorį. Palyginimui, stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamam Žydrūnui Savickui priklauso rąsto kėlimo pasaulio rekordas – 212,5 kg. Tad net ir jam reikėtų paplūšėti keliant tokias šiukšlių dėžes.

Manote svoris yra trūkumas? Oi, ne! Tai privalumas. Įsivaizduokite, jei rimtesnė betoninė šiukšliadėžė yra iššūkis stipruoliams, tai jos tikrai neįveiks vandalai. Bandydami nuspirti šiukšlinę jie greičiau koją susilaužys, nei ją pajudins iš vietos. Nors gerai organizuota gauja gali ir taip, bet tokie atvejai pasitaiko tikrai retai. Kadangi vandalai labiau mėgsta lengvai niokojamus daiktus, pastangų parversti sunkias šiukšliadežes jie nededa.

Betoninės šiukšliadežės turi ir kitų privalumų. Štai, pavyzdžiui, jos yra ilgaamžės ir tarnauja gerokai ilgiau nei metalinės ar plastikinės. Betonas yra tvirta, natūrali ir ekologiška medžiaga, tarnaujanti ne vienerius metus. Nebent norint išgauti ryškią spalvą šiukšlių dėžė yra nudažoma. Tuomet perdažyti gali tekti kas kelis metus priklausomai nuo dažų. Beje, ir nedažytas betonas nėra nuobodžiai pilkas. Galimos įvairios akmenukų spalvos, tad šiukšliadėžės gali būti nuo šviesiai pilkai-melsvos iki sodriai rausvos. Taip pat galimi įvairūs medžio, plastiko papuošimai, kurie pagyvina šiukšliadėžę. Mados keičiasi, o betoninės šiukšliadėžės išlieka. Galima sakyti, jos jau tapo miestų klasika, nematoma, bet itin svarbia pulsuojančio miesto dalimi.

 

Šiukšlių dėžė šiukšlių dėžei nelygu

Šiukšliadėžė. lauko šiukšlių dėžėVienas vienintelis žodis aprėpiantis tuos visus nesuskaičiuojamus daiktus mūsų gyvenime, kurie kolekcionuoja ir kantriai kaupia mūsų šiukšles. Šiame žodyje galima sutalpinti visą būrį įvairiausių šiukšliadėžių, tačiau jos viso skirtingos, turinčios skirtingą paskirtį, bet visos itin reikalingos. Tad kokios būna šiukšliadėžės?

Betoninės šiukšlių dėžės. Stambios, tvirtos, bet šmaikščios damos. Betoninės šiukšliadėžės įprastos viešų  miesto erdvių gyventojos. Jas galima sutikti miesto autobusų stotelėse, parkuose, gatvėse, prie kai kurių įstaigų įėjimu. Betoninės šiukšliadėžės itin vertinamos dėl to, kad jas sunku pavogti bei jų neišnešioja vandalai. To priežastis paprasta – betoninės šiukšlių dėžės sveria nuo 50 iki 300 kilogramų.

Lauko šiukšliadėžės. Laibesnės ir gal kiek dailesnės metalinės ar nerūdijančio plieno  betoninių šiukšliadėžių pusseserės. Šiukšliadėžė yra pastatoma, pritvirtinama prie žemės, ar pakabinama ant sienos ar stulpo. Dažnai šiukšliadėžės viršugalvyje puikuojasi peleninė. Lengvos, įvairių dizainų šiukšliadėžės, ypač su peleninėmis puikiai randa savo vietą prie kavinių, restoranų įėjimų, įstaigų kiemuose ar prie įėjimų. Dekoratyvios šiukšlių dėžės tinka ir naudojimui pastato viduje.

lauko pelenineŠiukšliadėžės – peleninės. Aukštos, laibos ir išrankios – tai šiukšliadėžės, kurios „dirba“ tik su cigarečių pelenais ir nuorūkomis. Daugelis iš jų pasižymi unikaliais dizainais ir konstrukcijomis, kurios neleidžia cigaretei smilkti kai ji įmetama į šiukšliadėžę. Dažniausiai tokios šiukšliadėžės randamos specializuotose rūkymo vietose, dažnai prie klubų ir barų įėjimų ar jų rūkymo zonose.

Buitinės šiukšlių dėžės. Paprasčiausios kukliausios namų šeimininkės. Jos randamos kiekvienuose namuose ir bent kelios – pradedant nuo virtuvės, baigiant darbo kambariu ir vonios kambariu. Reikia pripažinti, jog virtuvėje jos būna kiek solidesnės – didesnės, su pakeliamais dangčiais. Atviros apvalios šiukšliadėžės yra darbo kambario karalienės, nes jose renkamos tik sausos šiukšlės, pvz. įkvėpimo nesulaukę tekstų juodraščiai.

siuksliu dezes rusiavimuiRūšiavimui skirtos šiukšlių dėžės yra naujausias šiukšliadėžių palikuonis. Keičiantis gyvenimo būdui ir vis labiau suvokiant ekologijos ir rūšiavimo prasmę, vis daugiau žmonių rūšiuoti pradeda jau namuose. Natūralu, jog jiems į pagalba skuba šiukšlių dėžės rūšiavimui. Dviejų – trijų skyrių gražuolės kas kart atidarius šiukšliadėžių dangtį primena, jog reikia rūšiuoti šiukšles, atskirti ir nemesti kaip pakliūna. Tiesiog – kad noras rūšiuoti taip paprastai nepradingtų.

Štai kokios jos – nepakeičiamos mūsų gyvenimo palydovės – šiukšliadėžės.

 

Stulbinanti vienos šiukšliadėžės istorija

Sveiki, leiskite, gerbiamieji, prisistatyti – esu šiukšliadėžė.

biuro siukliadezeTaigi, gimiau, kaip ir daugelis mano rūšies atstovų, pilkoje gamykloje, į kurią tik retkarčiais prasiskverbdavo vienas kitas saulės spindulėlis. Bet buvau kitokia – turėjau keletą skyrių, įmantrius lipdukus, o mano kepurė pasikeldavo automatiškai. Taip, kaip ir visos baltos varnos neišvengiau įtarių žvilgsnių ir kalbų už nugaros. Tad vieną vakarą nusprendžiau, kad viskas! Man būtina išsiaiškinti, kas aš tokia ir kodėl esu tokia.Taip, žinau, kad daugelio iš jūsų veiduose šią akimirką pasirodė ironiška šypsena, bet ar kada pagalvojote kaip sudėtinga būti tiesiog šiukšlių dėže? Neturėti asmenybės, neturėti individualumo? Man teko ilgai keliauti po pasaulį, kad suprasčiau kokia iš tikrųjų reikšminga mano paskirtis šioje Žemėje. Aš padedu mūsų planetai išlikti švariai, prisidedu prie jos tausojimo ir saugojimo. Bet apie viską nuo pradžių.

 

Keliaudama naktinėmis miesto gatvėmis susidūriau su viena keista persona. Šiek tiek apkūnoka, akivaizdžiai sunkia ir ne itin grakščia. Tai buvo miesto šiukšliadėžė. Nepaisant savo betoninės išvaizdos, madam buvo labai šmaikšti, tačiau kiek gruboka. Išgirdus mano bėdą, ji tik numojo ranka ir patarė nesigilinti. „Esi šiukšlių dėžė, tavo paskirtis rinkti šiukšles, toks tavo darbas ir neieškok problemų ten, kur jų nėra“ – tarė ji. Bet man tokio paaiškinimo neužteko, todėl susigūžusi nupėdinau toliau.

 

pelenine brabantiaNaktinis klubas, muzika ošia, žmonės klega, o šalia durų dvi, man dar nematytos šiukšliadėžės. Aukštos, grakščios, o klubinėtojai jų viršugalviuose gesino cigaretės. Susipažinau, pasirodo tai peleninės, kurios saugo miestą nuo nuorūkų. Nepaisant savo visai patrauklios išvaizdos, labai arogantiškos panelės, įdėmiai nužvelgė mane nuo galvos iki kojų, tyliai sukrizeno ir į kalbas nelabai leidosi. Taigi, po šito susitikimo ne tik nežinojau, kas esu ir kodėl aš kitokia, bet ir suabejojau savo išvaizda. Pasitikėjimas savimi smuko, tad nusprendžiau, kad pats laikas grįžti namo.

Norėdama sutrumpinti kelią, nusprendžiau kirsti kampą, taigi, žingsniuodama tamsiu skersgatviu sutikau tai, ko tikrai nesitikėjau. Didelės ir nieko neišsiskiriančios, nebent tik tuo, kad spalvotos šiukšliadėžės. Tačiau patyrusi kelis ne itin malonius susitikimus šiandien, nusprendžiau ramiai praeiti ir nesileisti į filosofines diskusijas. Ir tik staiga girdžiu: „Ei gražuole, kur eini?“. Pripažinsiu pasidarė nedrąsu, tyliai pagalvojau „Ot, iškrypėliai“, tačiau sukaupusi paskutinius drąsos lašus mandagiai pasisveikinau. Nepatikėsite, bet būtent šių šiukšlių dėžių dėka, aš šiandien žinau, kodėl esu kitokia.

Pasirodo, kiekvieną dieną žmonės išmeta milžiniškus kiekius šiukšlių, kurios teršia mūsų planetą, todėl žmonės norėdami sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, ėmė jas rūšiuoti, kad vėliau galėtų perdirbti.O aš esu ta didžiųjų skersgatvio spalvotųjų šiukšliadėžių pusseserė, kuri padeda šiukšles rūšiuoti kiekvienuose namuose. Argi aš ne šauni? Šiuo metu gyvenu siuksliudeze.lt ir galiu drąsiai pasakyti, kad aš padedu tausoti Žemės išteklius. Taigi, aš atradau savo prasmę šiame pasaulyje. O tu?

 

Kaip paprastai rūšiuoti įmonėse

konteineriai

Vis daugiau įmonių Lietuvoje siekia tapti atsakingomis, tačiau daugumai darbdavių rūšiavimas įmonėje labiau asocijuojasi su beprasmėmis laiko ir pinigų sąnaudomis nei praktine nauda — išleisti pinigai naujoms rūšiavimo dėžėms įsigyti, gaišinamas laikas motyvuojant darbuotojus, sudėtingiau valyti ir tt. Tačiau net 80 – 90 procentų visų įmonės šiukšlių gali būti perdirbamos (popierius, skardinės, plastikiniai buteliai ir tt.)! Įmonės, kurios rūšiuoja, ne tik sumažins savo CO2 pėdsaką, bet ir sutaupys.

Rūšiavimas darbovietėje gali ir turi būti paprastas ir lengvai įgyvendinamas. Taigi, kaip paprastai rūšiuoti įmonėje?

Sėkmingos įmonės pavyzdys. Įmonė, pritaikiusi šią strategiją, užuot svaisčiusi pinigus popieriui, ne tik paskatino darbuotojus daugiau judėti, bet pagerino savo įvaizdį.

Apsisprendusi rūšiuoti 90 proc. ir daugiau šiukšlių, įmonė atsisakė visų po stalus esančių šiukšliadėžių (šiukšlės prieš tai nebuvo rūšiuojamos, o jų tvarkymas valytojai užimdavo daug laiko). Vietoje to buvo pastatytos bendros (didesnės) rūšiavimo dėžės koridoriuose ir skyriuose. Dabar darbuotojai, norėdami išmesti šiukšlę, turi pakilti iš savo darbo vietos ir nunešti ją į koridorioje esančias rūšiavimo dėžes (pastikas, stiklas ar popierius).

Tokiu būdu popieriaus sunaudojimas įmonėje sumažėjo 30 proc, 95 proc. šiuklių buvo išrūšiuota iš karto, sutaupyta 20 proc. laiko, kuris buvo skirtas šiukšlių išnešimui, darbo aplinkos valymui, sumažėjo išlaidos už šiukšlių išvežimą, pagerėjo įmonės įvaizdis, darbuotojai atsakingiau naudojo popierių bei daugiau judėjo.

 

siuksles rusiuoti

Panašūs atsakingi (ir paprasti) sprendimai skatina įmones sąmoningai vartoti bei saugoti supančią gamtą. Ar Jūsų darbovietėje rūšiuojama?