Šiukšlių dėžė šiukšlių dėžei nelygu

Šiukšlių dėžė šiukšlių dėžei nelygu

Šiukšliadėžė. Vienas vienintelis žodis aprėpiantis tuos visus nesuskaičiuojamus daiktus mūsų gyvenime, kurie kolekcionuoja ir kantriai kaupia mūsų šiukšles. Šiame žodyje galima sutalpinti visą būrį įvairiausių šiukšliadėžių, tačiau jos viso skirtingos, turinčios skirtingą paskirtį, bet visos itin reikalingos. Tad kokios būna šiukšliadėžės?

Betoninės šiukšlių dėžės. Stambios, tvirtos, bet šmaikščios damos. Betoninės šiukšliadėžės įprastos viešų  miesto erdvių gyventojos. Jas galima sutikti miesto autobusų stotelėse, parkuose, gatvėse, prie kai kurių įstaigų įėjimu. Betoninės šiukšliadėžės itin vertinamos dėl to, kad jas sunku pavogti bei jų neišnešioja vandalai. To priežastis paprasta – betoninės šiukšlių dėžės sveria nuo 50 iki 300 kilogramų.

Lauko šiukšliadėžės. Laibesnės ir gal kiek dailesnės metalinės ar nerūdijančio plieno  betoninių šiukšliadėžių pusseserės. Šiukšliadėžė yra pastatoma, pritvirtinama prie žemės, ar pakabinama ant sienos ar stulpo. Dažnai šiukšliadėžės viršugalvyje puikuojasi peleninė. Lengvos, įvairių dizainų šiukšliadėžės, ypač su peleninėmis puikiai randa savo vietą prie kavinių, restoranų įėjimų, įstaigų kiemuose ar prie įėjimų. Dekoratyvios šiukšlių dėžės tinka ir naudojimui pastato viduje.

Šiukšliadėžės - peleninės. Aukštos, laibos ir išrankios – tai šiukšliadėžės, kurios „dirba“ tik su cigarečių pelenais ir nuorūkomis. Daugelis iš jų pasižymi unikaliais dizainais ir konstrukcijomis, kurios neleidžia cigaretei smilkti kai ji įmetama į šiukšliadėžę. Dažniausiai tokios šiukšliadėžės randamos specializuotose rūkymo vietose, dažnai prie klubų ir barų įėjimų ar jų rūkymo zonose.

Buitinės šiukšlių dėžės. Paprasčiausios kukliausios namų šeimininkės. Jos randamos kiekvienuose namuose ir bent kelios – pradedant nuo virtuvės, baigiant darbo kambariu ir vonios kambariu. Reikia pripažinti, jog virtuvėje jos būna kiek solidesnės – didesnės, su pakeliamais dangčiais. Atviros apvalios šiukšliadėžės yra darbo kambario karalienės, nes jose renkamos tik sausos šiukšlės, pvz. įkvėpimo nesulaukę tekstų juodraščiai.

Šiukšlių dėžės rūšiavimui. Rūšiavimui skirtos šiukšlių dėžės yra naujausias šiukšliadėžių palikuonis. Keičiantis gyvenimo būdui ir vis labiau suvokiant ekologijos ir rūšiavimo prasmę, vis daugiau žmonių rūšiuoti pradeda jau namuose. Natūralu, jog jiems į pagalba skuba šiukšlių dėžės rūšiavimui. Dviejų – trijų skyrių gražuolės kas kart atidarius šiukšliadėžių dangtį primena, jog reikia rūšiuoti šiukšles, atskirti ir nemesti kaip pakliūna. Tiesiog – kad noras rūšiuoti taip paprastai nepradingtų.

Štai kokios jos – nepakeičiamos mūsų gyvenimo palydovės – šiukšliadėžės.

Dalintis:
Rašyk
Skambink